رونمایی از «شمرهای زمان» در رسانه ملی/ پخش مستند محبوب مردم در ماه عسل

اقدام تحسین برانگیز ماه عسل در دعوت از مجاهد مستندساز
مرداد 13, 1394
روایت مظلومیت مردم سوریه در «جشن تولد»
آذر 17, 1394

عباس لاجوردی گفت: این مستند به نگاه تکفیری‌ها و دلایل‌شان مبنی بر مشرک بودن شیعیان پرداخته که در ادامه پاسخ آنها نیز ارائه شده است.

پیش از این بخش‌هایی از «شمرهای زمان» در ماه عسل رونمایی شده بود که قرار است فردا ساعت 18 از شبکه ۳ سیما نمایش داده شود.

 

عباس لاجوردی کارگردان فیلم مستند «شمرهای زمان» که پیش از این به دلیل ساخت این مستند در برنامه تلویزیونی ماه عسل در ماه مبارک رمضان حضور پیدا کرده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار سینماییخبرگزاری فارس، در ارتباط با پخش این مستند از رسانه ملی گفت: فیلم مستند «شمرهای زمان» سه‌شنبه مصادف با شهادت امام صادق (ع) در ساعت 18 دقیقه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

وی در ارتباط با تحقیقاتش در ارتباط با این مستند، گفت: ابتدا تحقیقات خود را به صورت مطالعاتی در حوزه‌هایی که مربوط به موضوع این مستند می‌شد، انجام دادم و سپس کم کم وارد تحقیقات میدانی شدم در مدت زمانی که در سوریه حضور داشتیم تلاش کردیم تا در عملیات‌هایی که پیش می‌آمد حضور داشته باشیم که در نهایت در یکی از عملیات‌ها حضور پیدا کردیم و توانستیم تصاویر مور نظرمان را ضبط کنیم.

او همچنین گفت: سرمایه‌گذار این فیلم مستند حوزه هنری خراسان رضوی بود که در مسیر ساخت بسیار با ما همکاری داشت. در ضمن پیش از این بخش هایی از «شمرهای زمان» در ماه عسل رونمایی شده بود.

لاجوردی درباره محوریت کلی این مستند استراتژیک و بحران گفت: در این مستند به موضوع داعش و جریان‌های تکفیری می‌پردازیم و تلاش شده است که به مخاطب‌ نشان دهیم چرا آنها شیعیان را مشرک می‌نامند.

وی در ادامه افزود: با توجه به نگاهی که تکفیری‌ها و داعشی‌ها نسبت به مسلمانان شیعه دارند و در این فیلم دلایلشان را نیز می‌بینیم تلاش کردیم برای هر کدام از آنها پاسخ مناسب را پیدا کنیم که در نهایت بیننده متوجه نگاه خصمانه تکفیری‌ها می‌شود.

لاجوردی دربارهپایان خاطر نشان کرد: این جنایات فقط به شیعه ها منحصر نمی شد بلکه عده زیادی از اهل تسنن هم درگیر ماجرا هستند و یا به طور مثال فلسطینی ها به دلیل جمعیتی که در سوریه دارند و به این کشور پناه داده شدند اکثریت زیادی از شیعه و سنی در میان آنها به شهادت رسیده اند و مساله اینجاست که بسیاری از شهیدان در ماجراهای سوریه مفقود هستند.